У циљу побољшања рада клубова

У организацији Мачевалачког клуба „Феникс“ и Мачевалачког савеза Србије организован је заједнички тренинг ради побољшања техничког и тактичког рада клубова на југу Србије у фискултурној сали Гимназије – Средње техничке школе „Вожд Карађорђе“.

Тренинге су водили селектори државне репрезентације за мач и сабљу Данило Петровић, Никола Рацковић и Миљан Ковачевић. Такође, овом тренингу присуствовао је и мачевалачки клуб „Дубочица“ из Лесковца.

На тренингу су се радила сва три олимпијска оружја , и то: мач, сабља и флорет.

Тренер овог клуба Бојан Смиљковић, сматра да овом граду фали одељење спортске Гимназије, које би имало директну проходност за Факултет за физичку културу.

У току јануара и фебруара очекује се још оваквих дружења као и регионална такмичења .

Иначе, овај клуб добио је специјалну плакету Спортског савеза општине Лебане за 2015. годину.