Сеоске спортске игре 8. јуна

У суботу 8. јуна од 10 часова на теренима Велико Војловце-Доње Врановце одржаће се Сеоске спортске игре Лебане 2024.

Као што су такмичари и навикли, трећу годину ово такмичење ће бити у 10 дисциплина: бацање камена с рамена, обарање руку, одбојка, полигон, скакање у џаку, скок удаљ, фудбал, надвлачење конопца, надвлачење штапа и шах.

Најуспешнија екипа – село, квалификоваће се на регионално такмичење, а две најбоље акипе добијају прилику да се пласирају на републичко такмичење, где победник као награду од Спортског савеза Србије добија изградњу рукометног терена у свом селу.

Да подсетимо, општина Лебане је претходне године била домаћин регионалног такмичења, а претходне две године пласирала се на републичко такмичење.

Као и претходних година очекујемо ривалитет, фер и поштено такмичење и да нека од екипа из Лебана оде на републичко надметање.

Позивамо све заинтересоване учеснике да се пријаве за жељене дисциплине до 4. јуна, као и да у што већем броју дођу у подрже екипе на теренима у овим селима. Жреб за такмичење биће обављен непосредно пре почетка спортских надметања.