Лебане је домаћин великог националног такмичења у стрељаштву, где ће Спортско-рекреативни центар утоку два дана угостити преко 350 такмичара из 45 клубова.
Надметање у категорији пионири/пионирке ваздушном пушком на 10 метара стартовало је у 10 сати, сутра је по програму од 11 часова такмичење јуниора и сениора.

Такмичење је свечано отворио председник општине Лебане Иван Богдановић поручивши да је велико задовољство што смо у могућности као општина да подржимо организацију овако једног значајног спортског догађаја:
„Спорт нас учи дисциплини, поштовању супарника, раду и истрајности, а управо су то вредности које желимо да негујемо и подстакнемо међу младима у нашој заједници. Верујем да ће ово такмичењ протећи у фер и спортској атмосфери, али и да ће гости из нашег места понети лепе успомене“ рекао је Богдановић.

Председник се посебно захвалио Анастасији Живковић нашој најтрофејнијој стрелкињи, о чијим успесима се зна и ван граница наше земље и која је узор младима у Лебану за бављење овим спортом.
Да мала општина на југу Србије не заостаје за градовима доказ је таленат младих, упорност у тренинзима који се исплати, али и спремност да место организује и угости професионалце из различитих области.
Пуно успеха, мирна рука, добар резултат и пријатан боравак – порука је која се шаље из Лебана!

