Почео сајам цвећа „Цветна башта“

0

Традиционално с пролећа у центру Лебана одржава се сајам цвећа „Цветна башта“ под покровитељством општине Лебане, а у организацији Туристичке организације општине Лебане.

У току два дана сајам ће окупити узгајиваче цвећа из Лебана и Лесковца на двадесет истоветних штандова са великим бројем сорти собног и баштенског цвећа.

Из Туристичке организације општине Лебане кажу да је ова идеја настала 2022. године са циљем да се у пролеће окупе произвођачи цвећа на једном месту и представе богатство флоре својим суграђанима. Добар одјек је добила за кратко време и постала једна од омиљених манифестација.

Цвећари тога дана размене искуства и удруже се ка већим тржиштима где би могли пласирати разне врсте цвећа које гаје у својим расадницима. Сајам цвећа је користан за посетиоце који уживају у неговању цвећа и дођу да купе потребне количине. Такође овај догађај је и радост за све који прошетају да виде шаренило боја, осете лепо мирисно цвеће и уживају у боравку на украшеном тргу.

Заменик председника општине Лебане Горан Лазаревић и сарадници председника посетили су манифестацију и заједно са директором ТООЛ Дарком Станковићем уручили захвалнице учесницима сајма.

„Цветна башта“ ће и сутра бити на истој локацији испред Дома културе „Радан“, сви који нису стигли да прошетају кроз разнобојне тезге, погледају различите сорте цвећа или пазаре могу то учинити од 10 часова.

ПОДЕЛИТЕ.