Отворен 10. Међународни фестивал фолклора „У ритму Јабланичког срца“

Пре самог отварања, председник општине Лебане Иван Богдановић, јуче је примио делегације учесника 10. Међународног фестивала фолклора „У ритму Јабланичког срца“.

Након  дефилеа свих учесника, главном улицом до платоа Дома културе „Радан“ Лебане,  председник Иван Богдановић званично је отворио почетак одржавања овог фестивала уз присуство општинских званичника, као и директора ПКС-РПК Лесковац мр Горана Јовића и уваженог госта из Словеније, жупана општине Добровник господина Марјана Кардинара.

Учесници су се након свечаног отварања укратко представили и кренули ка терену малих спортова, где је и званично почело такмичење између фолклорних ансамбала. Ово је прва година фестивала која је такмичарског карактера.