Одржана 50. седница Општинског већа општине Лебане

50. седница Општинског већа општине Лебане одржана је данас у 9 часова, а на Дневном реду нашло се 20 тачака.

На седници је разматран модел Правилника о суфинансирању мера енергетске санације породичних кућа и станова у оквиру пројекта „Чиста енергија и енергетске ефикасности за грађане у Србији“, као и предлог одлуке о расписивању Јавног позива за крајње кориснике (привредне субјекте) у спровођењу мера и образовање комисије за реализацију мера енергетске санацијепородичних кућа и станова.

Разматрана је одлука о успостављању сарадње општине Лебане са општином Мали Зворник, као и са општином Бела Паланка у циљу продубљивања међуопштинских односа.

Усвојени су захтеви ОШ Вук Караџић и ОШ Радован Ковачевић Максим за финансирањем по три лична/персонална асистента, ради додатне подршке ученицима којима је та услуга неопходна. Такође је разматран и списак деце са територије општине Лебане која похађају наставу у ШОСО „11. октобар“ у Лесковцу у циљу одобравања средстава за путне трошкове деце и пратиоца.