Обележене лебанске литије

Традиционално литијским ходом од цркве Усековање главе светог Јована Крститеља у Лебану централном улицом Цара Душана па све до записног дрвета обележен је овај важан датум у црквеном календару за општину Лебане.

Од 8 часова служена је јутарња литургија у цркви, где су се окупили верници, након чега је кренула свечана поворка централном улицом до записног дрвета.

Пресецање славског колача обављено је испред храма у присуству мештана, верника, представника локалне самоуправе, директора јавних предузећа, представника Војске, Полиције, Жандармерије, након чега је уследио културно-уметнички програм.

Намесник јабланички јереј Иван Марковић поручио је данс окуплјенима испред храма Усековање главе светог Јована Крститења:

“Литијом смо освештали улице овог места са представницима свих сфера друштва да све што радимо имамо помоћ Божју. Нека Господ Бог подари свима нама слогу, мир и благостање и да се сваке године окупљамо у великом броју. Амин.“