За време предстојећих првомајских празника велики број грађана борави у природи, због чега се повећава ризик од појаве шумских пожара који су у више од 95% случајева изазвани људском непажњом.
ПД „Србијашуме“ д.о.о. појачало је контролу спровођења превентивних мера заштите шума од пожара и апелује на грађане да:
- Не ложе ватру у близини шума и у шумама,
- Не бацају опушке и лако запаљиве материјале,
- Не остављају неугашену ватру након боравка у природи,
- Отпад одлажу у канте и кесе, а не остављају у природи,
- Не пале коров, биљки и други материјал на пољопривредним површинама, воћњацима и у близини шума.
Чувајмо плућа Србије!
