Апел матурантима „На матуру без аутомобила“!

0

Матуранти средњих школа у Лебану данас су присуствовали трибини коју је Агенција за безбедност саобраћаја организовала са Општином Лебне чији је циљ подизање свести младих о безбедној вожњи, о ризицима које носи брза вожња и вожња под дејством алкохола.

Кампања под називом „На матуру без аутомобила“ за 2026. годину почела је марта месеца, а њени промотери обићи ће око 60 општина и градова у Србији. Намењена је матурантима средњих школа јер су они означени као ризична група у саобраћају.

У сали за физичко васпитање у Гимназији „Стојан Љубић“ у Лебану своју причу о несрећи данас је поделила Драгана Недељковић сарадник Агенције за безбедност саобраћаја и предавач Савеза параплегичара и квадриплегичара Србије. Она је апеловала на младе да буду свесни и одговорни возачи и да знају да је саобраћај ту да их чува, а не да их ограничи. „Данас сам поделила моју личну причу о саобраћајној незгоди и како сам постала инвалид, желим да деци скренем пажњу на ризике у вожњи и да се моја прича никоме не понови“ поручила је она.

ПОДЕЛИТЕ.