40 радника добило сагласносност за запослење у Дому здравља у Лебану

Данас је 40 радника који ће потписати уговоре на неодређено време у Дому здравља у Лебану билo на пријему у Скупштинској сали Општине Лебане заједно са директором Владаном Станојевићем. Од 2018. године укупно 83 радника је запослено у овој здравственој установи, а од тога 11 лекара.

Директор је истакао да је изузетно задовољан овим чином Владе РС која је усвојила на седници Закључак којим је сагласна да се у радни однос на неодређено време приме здравствени радници, сарадници и друга лица која су радилa на пословима лечења оболелих од заразне болести COVID-19 или на пратећим помоћно-техничким пословима у здравственим установама у јавној својини и привременим објектима за смештај и лечење оболелих од oве заразне болести.

Председник привременог органа општине Лебане Иван Богдановић, рекао је да му је задовољство да је кадар Дома здравља подмлађен и што су вредни и пожртвовани људи награђени и остају да раде у своме месту.