У знаку Дечије недеље

Под покровитељством општине Лебане а у организацији Дома културе „Радан“ од данас 2. октобра до 8. октобра биће организована Дечија недеља.

Под слоганом „Велико срце деце Србије“ овогодишња манифестација биће посвећена унапређивању подстицајног, здравог и безбедног окружења у ком деца могу да развијају све своје потенцијале, као и вршњачкој и међугенерацијској толеранцији.

Традиција обележавања Дечије недеље у свету и код насvaвеома је дуга, а дефинисана је  и Законом о друштвеној бризи о деци и данас се налази у Закону о финансијској подршци породица са децом. Дечија недеља се обележава да би деца остала у средишту друштвених настојања да буду срећна, заштићена, да живе у здравом и сигурном окружењу у којем могу да остваре максимум својих потенцијала.

С обзиром да је Дечија недеља прилика за пуно учешће деце у друштвеном животу  спрам свог узраста, жеља и могућности, стављајући промоцију и заштиту дечијих права на прво место.

Ове недеље им пружимо посебну пажњу, радост и задовољство и придружимо им се у активностима!