Стефан Станковић ђак генерације

У основној школи „Радоје Домановић“ у Бошњацу ове године ђак генерације је Стефан Станковић. Он је у разговору за званичну презентацију општине Лебане, на питања одговарао кратко и нагласио да је свакако боље да се са
мало речи каже пуно.

1. Шта је пресудило да баш ти будеш ђак генерације, иако међу твојим вршњацима, њих 51, има још одликаша?

Одличан успех, пре свега, а самим тим успех и награде на многим такмичењима од 5. до 8. разреда.

2. Која је твоја најдража награда? Зашто?

Важно такмичење ми је било у 7. разреду, када сам освојио 2. место на Окружном такмичењу из Географије а и само учешће на републичком такмичењу, баш из тог предмета који волим.

3. У коју би средњу школу волео да идеш, чиме би волео да се бавиш у животу и како видиш себе за неколико година?

Још се двоумим између Гимназије и Медицинске школе. А себе видим као лекара или можда неког наставника.

4. Да ли је било неког одрицања зарад оваквог успеха?

Не није, дружио сам се као и сва остала деца.

5. Да ли имаш још нека интересовања, који је твој хоби, шта волиш?

Волим у слободно време да играм фудбал, то је мој хоби.

6. Коме дугујеш захвалност за успех?

Најпре учитељици, затим, наставницима, а и родитељима.

7. Шта би за поручио својим вршњацима?

Да се мало више посвете учењу, да постанемо писменији.