Помоћник министра Унутрашњих послова у посети Лебану

Са председником општине Лебане данас се састао помоћник министра МУП и начелник Сектора за ванредне ситуације Лука Чаушић са својим сарадником, уз присуство Ненада Симића начелника Штаба за ванредне ситуације Лесковац.

На састанку се разговарало о ситуацији на територији општине Лебане уопште, о приступању проблемима на терену у случају ванредних ситуација и водостају на реци Јабланици.

Председник Богдановић је рекао да су у Лебану сви субјекти одбране на располагању и у доброј комуникацији у случајевима непогода и да је било таквих примера на терену у претходном периоду. Помоћник министра Чаушић говорио је о даљим циљевима Министарства унутрашњих послова, рекао да је министарство увек ту за мање општине попут Лебана и да ће помоћи око набавке опреме. Задате су и смернице за будуће активности на пољу унапређења рада припадника Сектора за ванредне ситуације, а у циљу подизања безбедности становника наше општине.