Одржане Сеоске спортске игре

Трећу годину за редом, а први пут на спортским теренима села Велико Војловце и Доње Врановце одржане су Сеоске игре Спортског савеза Србије – Лебане 2024.

Под покровитељством општине Лебане, а у организацији Спортског савеза Србије и Спортског савеза општине Лебане на такмичењу ове године учествовали су такмичари из 11 села општине Лебане.

Према речима организатора, а и судија током целодневног такмичења у 10 спортских дисциплина до самог краја био је неизвестан победник.

Сабирањем свих резултата екипа по дисциплинама ово су најбољи:

1. место екипа Велико Војловце-Доње Врановце
  2. место екипа Пертате
  3. место екипа Цекавица

Освајачи прва три места од Спортског савеза Србије добили су пехаре и спортску опрему, а победник се пласирао на Регионално такмичење.

Сеоске спортске игре у Лебану су и ове године окупиле велики број учесника и навијача различитих генерација што је и један од циљева одржавања истих.