Жалбени механизам за пројекат изградње зелене пијаце

Жалбени механизам представља веома важно средство за рано откривање и отклањање нежељених или непредвиђених утицаја и других недоумица које могу да произађу у току реализације пројектних активности.

У оквиру овог механизма ће бити документоване и размотрене жалбе свих заинтересованих страна и на брз и ефикасан начин отклонити утицаји и недоумице произашле током реализације пројекта.

Пријем и решавање жалби ће се обављати по следећој процедури:

1.  Пријем жалби – Корисник може поднети приговор у писаној форми на припремљеном обрасцу Министарству државне управе и локалне самоуправе (МДУЛС) или Општини Лебане:

• Министарство државне управе и локалне самоуправе
    Јединица за имплементацију пројекта „Партнерство за локални развој”
    Тел: +381 11 3620 622; +381 63 430 314
    E-mejl: mailto: jedinica.projekti@mduls.gov.rs,  ivana.matijevic@mduls.gov.rs
  • Општина Лебане
    Tel: +381 (0) 16 843 710; +381 (0)16 843 027
    E-mejl: kabinet@lebane.ls.gov.rs

2.  Поступање са жалбама:

• Жалбе се могу доставити и извођачу радова. Обрасци за жалбе ће бити доступни на одговарајућим локацијама у близини градилишта у штампаном облику, и на тај начин ће бити доступни јавности. Извођач ће бити у обавези да све примљене жалбе достави МДУЛС у року од 5 дана од дана пријема жалбе.
  • Општина Лебане је дужна да достави све примљене жалбе МДУЛС у року од 5 дана од дана пријема жалбе. Сви приговори ће бити евидентирани у Регистру жалби, а МДУЛС ће потврдити пријем подносиоца жалбе у року од 7 календарских дана (у случају да жалба није поднета анонимно).
  • Подносилац жалбе ће бити информисан о предложеним корективним мерама и активностима у року од 20 радних дана од дана пријема жалбе.
  • МДУЛС ће пратити начин на који се решавају жалбе и редовно ће ажурирати Регистар жалби.

3.  Графички приказ жалбеног механизма – Јасан поступак по жалби је графички приказан у оквиру овог документа и биће доступан заинтересованим странама на интернет страницама МДУЛС и Општине Лебане, као и у њиховим просторијама.

Образац за жалбе – Образац за жалбе је приказан у оквиру овог документа и биће доступан свим заинтересованим странама на интернет страницама Општине Лебане и МДУЛС и у њиховим просторијама. МДУЛС ће објавити и редовно ажурирати сву релевантну документацију и информације о жалбеном механизму на својој интернет страници, као и на интернет страници Општине Лебане.

Жалбени механизам – Зелена пијаца у општини Лебане
План управљања животном средином и друштвом – Зелена пијаца у општини Лебане