“ I хармоника 2015″

У Дому културе „Радан“ данас је одржана квалификација за такмичење на фестивалу хармоникаша који ће се одржати у Соко бањи. У Лебану  су се пријавила три такмичара: млађи јуниор, јуниор и за дует.

Ова квалификација одржаће се још и у Нишу, Крагујевцу, Београду и Новом Саду.

„Циљ квалификације је прикупљање што већег броја такмичара за 53. Међународни фестивал хармоникаша „I хармоника 2015″ у Соко Бањи, који већ има своје учеснике“ рекао је председник жирија, иначе магистар хармонике Драгиша Милановић.

Објаснио је да су на фестивалу такмичари подељени у следеће категорије: петлићи од 8 до 10 година, пионири од 10 до 12 година, старији пионири од 12 до 14 година, млађи јуниори од 14 до 16 година , јуниори од 16 до 18 година и сениори од 18 година.

У категорији дуета, такође, постоје две групе: млађи од 18 година и старији од 18 година.

Свеукупни победник носи титулу апсолутног шампиона – сениор, а престижна награда је професионална хармоника.

Полуфинално такмичење одржаће се средином јула, док је финално такмичење 14. 15. и 16. августа у Соко Бањи.

harmonikasi