Одржана 26. седница Скупштине општине Лебане

Са почетком од 9 сати одржана је 26. седница Скупштине општине Лебане са Дневним редом од 5 тачака.

Известилац за све тачке била је помоћница председника општине Лебане Наташа Стојановић, а исте су и усвојене већином од 20 гласова.

На почетку седнице усвојена је одлука о географском информационом систему општине Лебане (ГИС). Наиме претходно је Лесковцу одобрен пројекат „Регионални ГИС центар југа Србије“ чији је основни циљ успостављање сарадње између овог града и општине Лебане, а све са циљем јачања и одржавања веза у међусобној сарадњи. ГИС је технологија намењена управљању подацима; прикупљању, обради, анализи, приказивању и одржавању просторно оријентисаних информација.

Усвојена је одлука о успостављању сарадње општине Лебане са општинама Мали Зворник и Бела Паланка, ради продубливања већ доре сарадње на свим пољима.

Гласањем је дата сагласност председнику општине Лебане за закључење Уговора о сарадњи на реализацији пројекта подстицања развоја пољопривредне производње са Фондацијом Ана и Владе Дивац из Београда и Центором за развој јабланичког и пчињског округа.